CZ EN RU
objevte tradici slide_1 slide_2 yum_1 slide_4 yum_2 slide_5 yum_4 yum_3 slide_3 slide_6 yum_5 yum_6 yum_7

Triton Turnov s.r.o.

Společnost Triton – Turnov s.r.o. je největší soukromá firma v České republice zabývající se výrobou českých granátových šperků.

Triton Turnov vznikl jako volné sdružení fyzických osob: Marie Šupíkové a Zdeňka Friče v roce 1992 a od prvopočátku byl hlavním zaměřením velkoobchod se šperky s českým granátem. Roku 1995 došlo ke změně formy společnosti na společnost s ručením omezeným a na základě požadavků trhu byla později zahájena výroba šperků s českým granátem. V současnosti je zaměstnáno ve společnosti Triton Turnov s.r.o. dvacet pět špičkových zlatníků s bohatou šperkařskou praxí. Společnost Triton Turnov s.r.o. navazuje na turnovskou tradici kamenářů a zlatníků, která je zakořeněna v Českém Ráji již od 17. století. Jako člen Sdružení pro Český granát a český granátový šperk je Triton Turnov s.r.o. majitelem ochranných známek, které označují původ a zeměpisné označení v registru Úřadu průmyslového vlastnictví pod č. 80 (Český granát) a č. 81 (Český granátový šperk).

Všechny šperky podléhají přísné výstupní kontrole kvality a každý šperk je prodáván s certifikátem původu a ochrannou známkou dokládající, že všechny výrobky jsou vyrobeny na turnovském pracovišti, ručně fasovány a vyrobeny tradičními technologiemi, tedy že kameny jsou zasazeny do kovových carglí a zakornovány stejně jako tomu je od roku 1856. Použitý kámen Český granát vykoupený především od českých kopáčů a sběračů je precizně vybroušen v nejlepší české brusírně ručně nebo strojově do hvězdového brusu, routy, destiček, a-joury, kabošonu nebo do briliantového výbrusu a to na přesnost setiny milimetru. Současná kolekce šperků je tvořena z více než 850 modelů granátových šperků a každým rokem se tato nabídka rozrůstá o nové typy šperků v módním designovém trendu i historicky inspirované kusy. V současné době je vytvořena fungující odběratelská základna čítající cca 60 měst v České republice i v zahraničí. Výrobky společnosti Triton Turnov s.r.o. jsou ve světě považovány za symbol české práce tzv. „zlatých českých ručiček“. Objemem výroby patří mezi přední výrobce granátových šperků s českým granátem na světě a za více než 22 let existence bylo prodáno více než 3100 kilogramů zboží. Za celou historii fungování společnosti je rozvoj zajišťován výhradně z vlastních zdrojů.

Společnost Triton Turnov s.r.o. je jediná soukromá zlatnická firma v České republice, která podporuje základní i aplikovaný výzkum na poli vědy o drahých kamenech. Aktivně se podílela na podpoře vydání odborné literatury o drahých kamenech (Hanus, R., Hanusová, I. – Drahé kameny z pohledu restaurátora a klenotníka. Praha: Granit, 2009, ISBN 80-7296-069-9) a především o českém granátu (Hanus, R. – Český granát. Praha: Granit, 2013, ISBN 978-80-7296-088-0). Společnost efektivně využívá surovinu, která neodpovídá vysokým jakostním normám kladených pro použití ve šperkařském průmyslu, společně s odbroušeným granátem, které jiné společnosti vnímají jako odpadní materiál. Toto ekologicky šetrné chování probíhá v úzké spolupráci s průmyslovými společnostmi různých odvětví. Malým příkladem mohou být výrobky a pomůcky určené k leštění, broušení, čištění, oddělování a povrchovému zušlechťování různých materiálů. Granátová surovina představuje významný potenciál v plazmovém nanášení ochranné vrstvy na rozličné materiály a mimo jiné má široké využití i v lékařském a kosmetickém průmyslu.

Firma Triton Turnov s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 7919 a značka Triton® je registrovanou ochrannou známkou.© 2015 TRITON TURNOV s.r.o.